سبک شناسی طراحی داخلی – سبک مراکشی

سبک شناسی طراحی داخلی - سبک مراکشی

سبک شناسی طراحی داخلی – سبک مراکشی

 

سبک مراکشی سبکی باشکوه، رمانتیک و فانتزی و ترکیبی هیجان انگیز از هارمونی، رنگ و بافت است. طراحی داخلی مراکشی از چند ملیتی، فرهنگ و تاریخچه غنی آن سرچشمه گرفته و تلفیقی از سبک های عربی، مدیترانه ای و آفریقایی است که در نهایت ترکیبی شیک و زیبا را برای افراد به ارمغان می آورد.

طراحی به سبک مراکشی سرشار از رنگ های شاد، طرح های متنوع، اتاق های زیبا و منحصر به فرد و حیاط های کاشی کاری شده و جذاب می باشد. در این سبک با استفاده از رنگ های گرم، نورپردازی ظریف و تنوعی از اثاثیه نظر افراد را جلب می کنند و انرژی، بافت و رنگ های زنده را به فضا می بخشند.
عناصر اصلی در سبک مراکشی کاشی های زیبا به رنگ فیروزه ای، ظروف سنگی، فانوس و آثار فلزی هستند. میز های چوبی و رنگی شاد، فرش دستباف، سینی برنجی، کوسن های نرم، پرده های ابریشمی، میزها و صندلی های کنده کاری شده در این سبک زیبا بسیار مرسوم می باشند.
در طراحی مراکشی با به کارگیری رنگ های گرم، فانوس های شیشه ای و شمع های متعدد، فضایی صمیمی و دعوت کننده ایجاد می شود که به خوبی با خصلت مهمان نوازی مردم این کشور همخوانی دارد. در این سبک خاص و چشم نواز به وسیله نورپردازی با آویزهای برنز، مس یا آهن طرح ها و نقش های اغواکننده ای را در فضا ایجاد می کنند.
استفاده از اثاثیه های فرفوژه، پارچه های ملیله دوزی شده، آینه روی دیوار، کاشی کاری تزئینی و بافت های ناصاف و ناهموار برای پوشش دیوار به خوبی در این سبک مشهود است. در دکوراسیون مراکشی به جای استفاده از صندلی های مجلل، از کوسن های زیبا در جاهای مختلف فضا استفاده می شود.
در نهایت در سبک مراکشی تزئینات با چوب های مشبک و طرح های هندسی استفاده بسیاری می شود که تاثیر فرهنگ اسلامی بر این طرح ها کاملا آشکار است. هم چنین به کارگیری وسایل چوبی کوچک افریقای شمالی، زیبایی فضای مراکشی را دو چندان می کند.

در اینجا چند نمونه از طراحی داخلی به سبک مراکشی برای شما عزیزان قرار داده ایم

سبک شناسی طراحی داخلی - سبک مراکشی

 

سبک شناسی طراحی داخلی - سبک مراکشی

 

سبک شناسی طراحی داخلی - سبک مراکشی

 

photo_2016-09-30_12-14-سبک شناسی طراحی داخلی - سبک مراکشی

 

سبک شناسی طراحی داخلی - سبک مراکشی

 

 

 

 

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *