سرکه سیب و تهیه آن به روش سنتی

سرکه سیب و تهیه آن به روش سنتی

سرکه سیب و تهیه آن به روش سنتی

 

 

سرکه سیب و تهیه آن به روش سنتی

 

سرکه سیب علاوه بر اینکه برای مبارزه با فشارخون بالا و پوکی استخوان مفید است، دارای خاصیت ضد میکروبی موثر بر عفونت‌های مجرای شنوایی نیز می‌باشد. براساس نتایج پژوهشی که در سال ۱۹۹۸ در آفریقای جنوبی انجام گرفت، اسید استیک موجود در سرکه سیب یک ماده ضد باکتری قوی است که به ویژه روی باکتری استافیلوکوکوس (عامل گوش‌درد) موثر عمل می‌کند.

 

 

سرکه سیب و تهیه آن به روش سنتی

 

بهترین نوع مصرف سرکه سیب مصرف سرکه سنتی یا دست سازه چون اکثر کارخانه جات توی تولید سرکه از اسیدهای خوراکی استفاده میکنن

 

سرکه سیب و تهیه آن به روش سنتی

 

 

سرکه سیبهای کارخانه ای حاوی مقادیر بسیار زیادی اسید سیتریک و دیگر اسیدهای خوراکی مضر برای معده میباشند که اکثر افراد نمیتوانند آن را

 

دوستانی که فکر میکنید سرکه سیب یه مایع بسیار تند و معدتون عذاب میکشه برای خوردن اون باید به شما بگم که شما حتما از سرکه سیب کارخانه ای که حاوی کلی اسید بوده مصرف کردید چون سرکه سیب خانگی نه تنها تند و زننده نیست بلکه مزه آن بسیار مطلوب و  خوشمزه است .

 

 

تهیه سرکه سیب به روش سنتی :

۱- سیبها را کاملاً بشویید و به چهار قسمت تقسیم کنید.

۲- سیب ها در ظروف پلاستیکی یا لعابی بریزید و به ازاء هر کیلوگرم سیب که در فصل برداشت استفاده می شود ۵/۱ لیتر آب به آن اضافه می کنیم.
۳- اگر سیبها چروکیده باشندو یک تا دو ماه از فصل برداشت آنها گذشته باشد به ازائ هر کیلوگرم سیب دو لیتر آب به آن اضافه می شود.
۴- مخلوط سیب و آب را به مدت ۳ تا ۴ روز در جای تمیز می گذاریم وهر روز به هم می زنیم.
۵- مخلوط را در یک دبه پلاستیکی می ریزیم بطوری که ۴/۱ بالای دبه خالی باشد تا جای کافی برای تخمیر داشته باشد.
۶- دبه را در جای گرم نگهداری می کنیم تا زودتر تبدیل به سرکه شود و در مدت ۴ تا ۵ روز مرتب هر روز هم می زنیم تا زمانی که درب ظرف را بر می داریم مواد ته نشین شده و آب روی آن قرار بگیرد دربظرف را می بندیم به مدت ۲۵ تا ۳۰ روز می ماند تا تبدیل به سرکه شود پس از طی این مدت ۲۵ روز، مزه آن را می چشیم اگر مزه مناسبی داشت سرکه را صاف می کنیم تا مایع زلال سرکه بدست آید.

 

 

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *