فعال کردن ذره بین مخفی در iOS10

فعال کردن ذره بین مخفی در iOS10783

فعال کردن ذره بین مخفی در iOS10

فعال کردن ذره بین مخفی در iOS10

یک ویژگی بسیار جالب در iOS 10 وجود دارد که کاربران می توانند با استفاده از آن بر روی اجسام زوم کنند. احتمالا تاکنون شما تنها از زوم سنتی با استفاده از نرم افزار دوربین استفاده کرده اید اما این قابلیت آیفون شما را به یک ذره بین قدرتمند تبدیل می کند.

نام این ویژگی پرکاربرد ذره بین (Magnifier) می باشد و با رفتن به مسیر Settings -> General -> Accessibility -> Magnifier و روشن کردن سوئیچ می توانید از آن استفاده نمایید.اندکی عجیب به نظر می رسد؛اما امکان فعال و غیر فعال شدن این قابلیت از طریق آیکون وجود ندارد.

برای استفاده از این نرم افزار تنها کافیست دکمه هوم را در هر صفحه ای که هستید سه بار فشار دهید (البته به جز در صفحه lock screen ) اگر میانبر های دیگری را نیز برای سه بار فشار دادن دکمه هوم تعیین کرده اید ، پس از سه بار فشار دادن دکمه هوم یک منوی پاپ آپ نمایش داده می شود که در آن Magnifier را انتخاب نمایید.

علاوه بر زوم گزینه های زیاد دیگر وجود دارد که می تواند وضوح تصویر کمک نماید. در شرایط نوری ضعیف با استفاده از آیکن ساعقه می توانید فلش گوشی را برای دید بهتر روشن نمایید. با لمس صفحه نمایش یا استفاده از آیکن قفل می توان نقطه کانونی را قفل نمود. همچنین می توان با استفاده از لغزنده های موجود میزان کنتراست و روشنایی تصویر را تنظیم نمایید.

با استفاده از فیلتر های موجود در نرم افزار می توان تصاویری به رنگ های سفید / آبی ، زرد / آبی ، سیاه و سفید ، زرد و مشکی و قرمز و مشکی ایجاد نمود . با استفاده از inverted نیز می توان ترکیب رنگ های بالا را وارونه کرد.

زمانی که تنظیمات دلخواه پدید آمد می توان با لمس دکمه شاتر عکس را ذخیره نمود. علاوه بر زوم در هنگام عکاسی ، پس از ثبت تصاویر نیز می توان با استفاده از امکان زوم بر روی عکس ثابت به داخل و خارج زوم نماید.

در یک مقایسه جانبی بین iPhone 7 Plus و iPhone 6 Plus می توان مشاهده کرد که تصویر iPhone 7 Plus واضح تر می باشد. هرچند به نظر نمی رسد که میزان زوم یکسانی در این مقایسه صورت گرفته باشد . این قابلیت برای دیدن جزئیات بیشتر بسیار خوب می باشد .loading...

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *