قاشق معلق روی مریخ

قاشق معلق روی مریخ

قاشق معلق روی مریخ

 

قاشق معلق روی مریخ

تصویری که به تازگی از یک قاشق معلق روی مریخ منتشر شده غوغایی در اینترنت به راه انداخته است. مریخ‌نورد کنجکاوی روز ۳۰ اوت- ۸ شهریور ماه در هزار و هشتاد و نهمین روزی که روی این سیاره به سر می‌برد تصویری را ثبت کرد که سوژه‌ی آن شکلی شبیه به قاشق داشت که حتی سایه‌ی آن نیز روی زمین افتاده بود.

اما متاسفیم که باید بگوییم شیء کشف شده باقی‌مانده وسایل آشپزخانه‌ی مریخ‌نشینان نمی‌باشد! مانند تمام دیگر عجایبی که تا بحال روی مریخ دیده شده‌اند، تنها یک سنگ با شکلی عجیب است.

مقامات ناسا اظهار داشته‌اند هیچ قاشقی در کار نیست. این طرح عجیب مریخی یک سنگ است که باد آن را به این شکل در آورده است».

دیدن طرح‌ها و الگوهایی که واقعا وجود ندارند با عنوان پاریدولیا شناخته می‌شود- و این اشکال رازآلود معمولاً خطاهای نور هستند که به ذهن و چشم انسان حقه می‌زنند.

سابقه‌ی طولانی در مشاهده‌ی اَشکال عجیب روی سیاره‌ی سرخ وجود دارد که به دیدن «چهره روی مریخ» که نخستین بار توسط مدارگرد وایکینگ۱ ناسا دیده شده بود برمی‌گردد. پس از آن نیز اشکالی مانند موش، زن و دونات ژله‌ای نیز توسط تیزبینانی که عکس‌های ناسا را مورد بررسی قرار می‌دهند دیده شده‌اند اما تک تک آن‌ها چیزی جز سنگ نیستند.

مریخ‌نورد کنجکاوی در اوت سال ۲۰۱۲ روی مریخ فرود آمد و در حال گذراندن سومین سال ماموریت خود روی سیاره‌ی سرخ است.loading...

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *