سرد مزاجی چیست

سرد مزاجی چیست

 

 

 

سرد مزاجی چیست

 

سرد مزاجی چیست – سرد مزاجی جنسی

 

رابطه جنسی بعد از ازدواج علاوه بر ارضای نیاز فردی و بهبود روابط خانوادگی، اجتماعی و بقای نسل، به سلامت جسمانی، طول عمر و کیفیت زندگی کمک می کند. چنان چه رابطه جنسی پس از ازدواج به اندازه کافی وجود نداشته باشد باعث تجمع مواد (رطوبت‌هایی که به طور طبیعی از بدن زن و مرد خارج می‌شود) در داخل بدن می شود و یک سری بیماری را به وجود خواهد آورد که می‌توان به بیماری های سیستم ادراری، گوارشی و سیستم مغز و اعصاب اشاره کرد.

هم چنین مشکلاتی چون سیاه رفتن چشم ها، سرگیجه، بی خوابی، بی‌اشتهایی، سردی بدن و خفقان رحمی از دیگر مشکلاتی است که در اثر نداشتن رابطه جنسی به اندازه، ایجاد می شود. چنان چه همسران در انجام رابطه جنسی افراط کنند نیز مشکلاتی چون سردی و سستی بدن، بیماری‌های عصبی، ضعف بینایی، مشکلات قلبی و گوارشی، ضعف و خشکی در کل بدن، بیماری های کلیوی و… به وجود می آید.

به طور کلی افرادی که مزاج گرم به ویژه مزاج گرم و تر دارند تمایل بیش تری برای انجام رابطه جنسی دارند در حالی که افرادی که مزاج آن ها سرد به ویژه سرد و خشک است نیاز کمتری به رابطه جنسی دارند. اگر دو نفر که با یکدیگر ازدواج می کنند از نظر مزاج اختلاف زیادی داشته باشند به مشکل بر می خورند و باید با یک سری تدابیر، بین این دو زوج تعادل برقرار کرد. اگر بی‌میلی جنسی یا کم بودن تمایل برای رابطه جنسی، غیرطبیعی و به دلیل سوء مزاج باشد باید درمان صورت بگیرد.

افراد سردمزاج باید مصرف سردی‌ ها را کم کنند. این افراد بیش تر دچار بی‌میلی جنسی یا ارضا نشدن هستند که همین امر منجر به بروز مشکلات مختلفی گشته و حتی در مواردی به طلاق می‌انجامد. این افراد اگر به مصرف سردی‌‌هایی مانند ماست، دوغ، سالاد، سس‌های سرد و ماهی ادامه دهند، مشکل‌شان تشدید می‌شود بنابراین باید در وهله اول از این غذاها پرهیز نمایند و سپس کمی گرمی‌جات بخورند.

بی‌میلی جنسی بیشتر در خانم ها دیده می شود و برای درمان آن اول باید یک شرح حال خوب از بیمار گرفت و در صورتی که مسایل روانی وجود نداشته باشد باید مسایل جسمی را بررسی کرد. دلیل بی میلی جنسی از نگاه طب سنتی به طور کلی سو ء مزاج در بدن است و مزاج سرد می تواند باعث بی میلی جنسی شود. تجمع اخلاط زاید و سرد در بدن یکی از عوامل اصلی بی میلی جنسی است.

 

درمان سرد مزاجی جنسی:

تشخیص علت به وجود آمدن بی میلی جنسی با پزشک طب سنتی است، چنان چه بی میلی ناشی از سرد مزاجی باشد، استفاده از غذاهایی که طبع گرم دارند مفید خواهد بود.
برای مثال استفاده از مغز فندق، پسته، گردو، بادام، چلغوزه (تخم صنوبر) و میوه هایی مثل موز، آناناس، انگور و انجیر می‌تواند در رفع بی‌میلی جنسی مفید باشد.

مصرف سبزی هایی چون تره، پیاز و شاهی به این دسته از افراد توصیه می-شود.
استفاده از گوشت گوسفند، میگو، زنجبیل، مربای شقاقل، شلغم، هویج زرد ایرانی (زردک)، نخود و لوبیا (به ویژه نخود) برای رفع بی میلی ناشی از سردی مزاج توصیه می شود.
خوردن تخم مرغ عسلی به صورتی که سفیده آن کاملاً پخته و زرده به حالت نیم بند باشد نیز برای این مشکل مفید است.

 

امیداریم که از مطلب ( سرد مزاجی چیست ) استفاده برده باشید .

لطفا نظر خودتان را در مورد ( سرد مزاجی چیست ) برای ما و دیگر کاربران سایت ارسال کنید .

 

 

نشانه های سرد مزاجی زنان

سردمزاجی زنان

سرد مزاجی

علائم سرد مزاجی

علائم سرد مزاجی در زنان

سرد مزاجی زنان چیست

سرد مزاجی چیستloading...

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *