به هیچ وجه از مسواک آلوده استفاده نکنید

به هیچ وجه از مسواک آلوده استفاده نکنید

 

به هیچ وجه از مسواک آلوده استفاده نکنید

به هیچ وجه از مسواک آلوده استفاده نکنید

 

آیا می‌دانستید سر مسواک شما یکی از آلوده‌ترین نقاط خانه شماست؟!

همیشه وقتی اسم مسواک به میان می‌آید، همه یاد بهداشت و سلامت دهان و دندان‌ها می‌افتند، چراکه مسواک را به‌عنوان بهترین و تنهاترین راه برای تضمین سلامت دهان  و دندان می‌شناسند. اما شاید برای‌تان کمی عجیب باشد که این مسواک به ظاهر محافظ، ممکن است خودش یکی از عوامل اصلی بروز برخی بیماری‌ها باشد، چراکه سرمسواک‌ها از آلودگی‌های محیطی در امان نمی‌مانند مگر اینکه سرمسواک‌ها را از این آلودگی‌ها دور نگه داریم و هر بار پس از مصرف آنها را استریل کنیم. شاید برای‌تان سوال باشد که چطور می‌توان این کار را انجام داد؟ آیا با یک شست‌وشوی ساده آن هم با آب، این امکان فراهم نمی‌شود؟ آیا نیاز به استفاده از وسیله خاصی است؟ برای دانستن به جواب اصلی توصیه می‌شود مطلب زیر را با دقت بخوانید.

چطور باکتری‌ها از مسواک می‌توانند وارد بدن ما شوند؟

طبق آمار جامعه دندانپزشکان، هر بار بعد از مسواک، مقدار زیادی باکتری سر مسواک کلنی می‌شود. البته تجمع این باکتری‌ها با چشم غیرمصلح قابل رویت نیستند. اما این باکتری‌ها چطور سر از مسواک‌های ما درمی‌آورند، ممکن است برای برخی‌ سوال باشد؟! باید به این نکته اشاره کنیم که اغلب افراد مسواک‌های خود را در سرویس‌های بهداشتی نگه می‌دارند که این محیط‌ها کاملا مرطوب و  تاریک هستند و می‌توان گفت این شرایط کاملا برای بروز انواع و اقسام  باکتری‌ها مساعد است. این باکتری‌ها ممکن است هر قسمتی از سرویس بهداشتی رشد و نمو پیدا کنند، اما خطرناک‌ترین مکان برای رشد و نمو آنها سرمسواک‌هاست، مسواک‌هایی که برای هر مرحله شستن دندان‌ها وارد دهان می‌شوند، به‌علاوه خوب می‌دانیم که دهان ورودی به داخل بدن و سیستم گوارشی ماست، به‌همین دلیل اگر این مشکل را از بین نبریم ممکن است به مرور زمان افراد به بیماری‌های گوارشی و حتی بیماری‌های لثه و دهان مبتلا شوند.

عملکرد ضدعفونی‌کننده مسواک جرم ترمیناتور، به چه صورت است؟

هدف اصلی از مسواک زدن از بین بردن جرم و آلودگی‌های دهان است. حالا چه اتفاقی می‌افتد اگر همین مسواک که از آن برای پاکیزگی استفاده می‌کنیم آلوده باشد؟! تحقیقات نشان می‌دهد جرم و آلودگی می‌تواند روی مسواک خیس و بعد از استفاده باقی‌مانده و تکثیر پیدا کند و توانایی این را دارد که عوارضی شبیه بیماری‌های لثه یا گلودرد داشته باشد، چون باکتری‌های هوازی می‌توانند از یک مسواک (یا حتی سایر منابع ) به مسواک دیگری انتقال پیدا کنند و از این راه عفونت‌ها،‌ بیماری‌های دهان و دندان، سرما خوردگی یا آنفلوآنزا‌های معمولی به‌راحتی می‌توانند از فردی به فرد دیگر منتقل شوند و همه اینها زمانی اتفاق می‌افتد که مسواک‌های پاک نشده در کنار هم قرار می‌گیرند. Germ Terminator این مسئولیت را به‌عهده می‌گیرد و مسواک‌ها را کاملا تمیز و پاک می‌کند. کاربری بسیار ساده‌ای دارد و در هر بار استفاده فقط ۱۰ثانیه زمان لازم دارد. مسواک را داخل دستگاه قرار می‌دهیم، آب می‌ریزم، به‌همین سادگی! دستگاه به‌طور خودکار روشن می‌شود و در پایان کار، خودکار خاموش می‌شود و مسواک برای استفاده مجدد آماده است. به‌علاوه این دستگاه علاوه بر ضدعفونی کردن مسواک، تیغ اصلاح را هم می‌تواند ضدعفونی کند.

آیا با تعویض مسواک نمی‌توان این مشکل را برطرف کرد؟

ممکن است خیلی از افراد به این فکر بیفتند که با تعویض به‌موقع مسواک‌ها می‌توانند از بروز میکروب‌ها جلوگیری کنند. اما بهتر است بدانید که این رویداد از اولین مسواکی که می‌زنید ممکن است، رخ دهد. برای همین فرقی ندارد که مسواک‌تان را یک بار یا ۱۰بار مصرف کرده باشید. فراینده ضدعفونی کردن مسواک باید همیشگی باشد، دقیقا بعد از هر بار مصرف باید این کار صورت گیرد.

آیا هزینه برقش بالا نیست؟

این روزها افراد تا جایی که امکان داشته باشد، مصرف وسایل برقی‌شان را به‌دلیل هزینه‌ها کاهش می‌دهند. ضدعفونی‌کننده مسواک جرم ترمیناتور مصرف برقش در ماه (در صورتی که شبانه‌روز در برق باشد)، کمتر از ماهی ۵هزار تومان است. به‌همین دلیل از بابت این مسئله مصرف‌کنندگان می‌توانند بدون دغدغه هزینه برق از این محصول استفاده کنند.

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *