رنگ نما و عایق رطوبتی، ضامن ایمنی و زیبایی محل سکونت شما

2

شما برای اینکه بتوانید محیط کاری خود یا محل زندگی خود را دور از هرگونه احتمال خسارت یا صدمه احتمالی کنید نیاز دارید که از تکنولوژی های پوشش رفته در سبک معماری خود بهره بگیرید و در برابر تمام اتفاقاتی که منفجر به خرابی یا صدمه به اموالتان شود مصون بمانید. در این مقاله با انواع کفپوش های اپوکسی، عایق رطوبتی بام و رنگ نما، از جمله صنایع پوششی ساختمان آشنا خواهید شد.

1

عایق رطوبتی بام و رنگ نما، از جمله صنایع پوششی

رنگ نما

این محصول نه تنها در قسمت خارجی ساختمان استفاده می شود بلکه در محیط داخل ساختمان هم مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول تلفیقی از کربنات کلسیم، پیگمنت‌های، رزین آکریلیک، روان کننده‌ها و دیگر افزودنی‌های می‌باشد. این محصول با وزن بسیار کم و ویژگی ضد آب، قابلیت انعطاف پذیری زیادی داشته و با توجه به تنوع رنگ و سادگی خاص بسیار بالای آن، خود در بسیاری از پروژه‌های ساختمانی مورد استفاده قرا گرفته است. یکی از علل اصلی گرایش مصرف کنندگان در سالیان اخیر به رنگ نما ساختمان، پایین بودن هزینه آن نسبت به دیگر محصولات مهم رده آن می باشد که از روزهای ابتدایی تولید و عرضه آن به بازار مصرف موجب شد تا بطور چشمگیری مورد توجه عموم قرار گرفت تا زیبنده پروژه‌های کوچک و بزرگ ساختمانی باشد.

با توجه به موقعیت جغرافیایی و وضعیت آب و هوایی منطقه سکونت تان سعی کنید از رنگ نماهایی استفاده کنید که بیشتر با شرایط آن محیط وفق پیدا کند؛ بطور مثال اگر در مناطقی با هوای آلوده‌تر زندگی می کنید، رنگ نمای خودتمیز شونده شاید بهترین انتخاب برای شما باشد.

عایق رطوبتی بام

این عایق کاملابرای جلوگیری از نفوذ آب طرحی شده است و بر اساس کوپلیمر اکریلیک پایه آب تولید شده و  بصورت سرد برروی سطوح  اجرا می شود. گفتنی است عایق رطوبتی بام تک جزئی بوده و بعنوان روکش و عایق رطوبتی برای انواع سطوح بکار رفته و مقاوم به آب و رطوبت مورد استفاده قرار می گیرد؛ همچنین بر روی آن انواع رنگ ها قابلیت اجرا شدن نیز دارند. جهت سطوح بتنی، فلزی، چوبی، قیر و گونی، آسفالت، آردواز و… بوده و در سدها، تونل ها، پل ها، مخازن و لوله های آب و فاضلاب کار برد فراوانی دارد.

2

عایق رطوبتی بام

در ادامه میتوان خاطر نشان کرد که  پس از خشک شدن نهائی ،مقاوم در برابر نفوذ آب شده، الاستیسیته و خاصیت انعطاف پذیری بالا داشته وضد ترک بوده اجرای بسیار آسان ودر شرایط گوناگون آب و هوایی، مقاوم و سازگار با محیط زیست است.

بعلاوه بسیار انعطاف پذیر بوده و خاصیت خود را بین حرارت ۷۰+ سانتی گراد وبرودت ۲۰ – سانتی گراد حفظ می نماید به آسانی قابل اجرا بوده و میتوان آن را با وسایلی مانند قلم مو، غلطک و دستگاه های پاشش ایرلس که بهترین حالت برای اجرا عایق رطوبتی آکریلیک خواهد بود.

اپوکسی

در مورد این کفپوش می توان این گونه گفت که اپوکسی نوعی پلیمر می باشد که در ساخت انواع رنگ با خواص ویژه کاربرد فراوانی دارد. این رزین که اصولا حاصل واکنش بیس – فنل A با اپی کلروهیدرین است جهت ضد آب نمودن سطوح٬ تهیه انواع چسب٬ ابزار سازی٬ صنعت ساختمان، هوا و فضا و… استفاده می شود.

3

کفپوش اپوکسی سه بعدی

همیچنید در مورد این کفپوش می توان گفت که خواص متفاوت انواع اپوکسی به نسبت تلفیق خشک کننده اپوکسی (هاردنر)، پرکننده ای بنام فیلر و سایر افزودنی های آن مربوط می شود برای نمونه این رزین درکنار الیاف آرامید در تولید ملخ هلی کوپتر، کلاه خودهای جنگی، ساخت موتور راکت ها و کپسول های تحت فشار مورد استفاده قرار می گیرد. برای خرید کفپوش اپوکسی شما می توانید انواع مختلفی از آنها که با دکوراسیون منزل شما نیز مطابق دارد را انتخاب نمایید؛ اگر هم دنبال یک کفپوش متفاوت می گردید، نوع سه بعدی همین کفپوش ها نیز در بازار وجود دارد.

منبع:

http://www.meekhkoob.ir

 

 

 

 

شما احتمالا این مطالب را نیز دوست دارید...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *